Auga Lietuvos oro uostų skrydžių pasiūla

Lietuvos oro vartuose rugpjūtį stebima toliau auganti skrydžių pasiūla. Vasaros sezono metu gerokai prasiplėtus sąrašui krypčių, kurias galima pasiekti iš šalies oro uostų, rugpjūtį pasiūlyti dar trys nauji maršrutai.

Nuo rugpjūčio 2 d. iš Vilniaus oro uosto atnaujinti skrydžiai į Estijos sostinę Taliną, skrydžius į ją siūlo oro bendrovė „airBaltic“. Tą pačią dieną keleiviams pasiūlytas maršrutas iš Kauno oro uosto į Lvovą („Ryanair“).

Nuo rugpjūčio 3 d. tiesioginiu skrydžiu iš Vilniaus oro uosto galima pasiekti Jungtinės Karalystės miestą Birmingamą. Nuskristi į jį  galima naudojantis „Wizzair“ oro bendrovės paslaugomis.

Atostogautojų piko laikas

Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas teigia, kad paprastėjančios kelionių sąlygos vakcinuotiems keleiviams skatina žmones planuoti atostogas įvairiose Europos šalyse.

„Kalbant apie naujausias kryptis pristatytas, atostogas planuojantiems žmonės, kurie nenori ar neturi laiko keliauti toli, Talinas yra itin patogi kryptis. Greitam „pabėgimui“ tinkamas ir Lvovas, kurio senamiestis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tuo tarpu Birmingame įsikūrusi viena didžiausių lietuvių bendruomenių Jungtinėje Karalystėje, todėl ši kryptis yra labai aktuali ten dirbantiems ir gyvenantiems tautiečiams“, – sako A. Stikliūnas.

Jis primena, kad visas esamas ir artimiausiu metu planuojamas skrydžių kryptis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų, taip pat reikalavimus keliautojams galima rasti specialiame polapyje www.vilnius-airport.lt/kryptys

Maršrutai: 80 tiesioginių skrydžių

Aviacijos eksperto teigimu, palyginti su pavasariu, vasaros sezono metu maršrutų skaičius šalies oro vartuose augo kelis kartus ir šiuo metu siekia apie 80 tiesioginių krypčių.

„Kaip matome dabar, pozityvios prognozės dėl keleivinės aviacijos atsigavimo vasarą buvo išties pagrįstos. Keleivių srautas oro uostuose kai kuriais laikotarpiais jau siekia daugiau nei 50 proc. to, kuris buvo tuo pačiu metu 2019 metais. Džiaugiamės, kad pavyko efektyviai reaguoti į smarkiai išaugusią skrydžių paklausą ir kartu su oro bendrovėmis pasiūlyti keleivių poreikius atitinkančius maršrutus verslo ir atostogų kryptimis“, – teigia jis.

Primenama, kad Lietuvos oro uostuose sparčiai atsigaunant keleivių srautui ir išliekant papildomų dokumentų tikrinimo procedūroms, žmonės raginami kelionėms ruoštis iš anksto tam, kad būtų galima išvengti eilių registracijoje į skrydį ir aviacijos saugumo patikroje.

Dėl šios priežasties rekomenduojama atvykti į oro uostą reikia likus mažiausiai 2 valandoms iki skrydžio, taip pat su savimi turėti konkrečių šalių reikalaujamas keleivio atvykimo formas, kurias būtina užpildyti dar prieš atvykstant į tą šalį.