Europos jaunimo sklandymo čempionato Pociūnuose pagreitį slopina lietuviški orai

Prienų rajone įsikūrusiame Pociūnų aerodrome liepos 10-ąją startavo Europos jaunimo sklandymo čempionatas, kuriame savo jėgas bando 44 jaunuoliai iš 11 valstybių – Lietuvos, Čekijos, Danijos, Suomijos, Vokietijos, Vengrijos, Nyderlandų, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Jungtinės Karalystės.

Kol kas sklandytojams pavyko atlikti tik vieną pratimą, geri orai pliažo mėgėjams nebūtinai tinkami skraidymui.

Liepos 10-ąją dalyviams Prienų sporto centre šventiškai pažymėjus čempionato atidarymo pradžią, sportininkai tikėjosi stoti į kasdienę kovą ore, tačiau jau liepos 11 dienos pratimas po vis besitęsusių starto atidėjimų buvo atšauktas dėl nepalankių sklandymui orų.

Skristi pirmąjį, ir kol kas vienintelį, čempionato pratimą leido antrosios dienos oro sąlygos. 
Po pirmojo pratimo varžybų rezultatų lentelė pakito nuo matytos treniruočių dienomis. Sportininkai varžosi dviejose klasėse.

Tudor Ionut.

Klubinėje klasėje į pirmąją vietą pakilo sklandytojas iš Rumunijos Tudor Ionut, antroje vietoje –   rumunas Robert Alin Simion, trečioje – danas Lasse Edslev.

Standartinėje klasėje pirmosiose lentelės pozicijose rikiuojasi britas Herny Inigo – Jones, vokietis Simon Briel ir britas Thomas Pavis. 
Lietuviai taip pat stengiasi neatsilikti. Titas Jovaiša klubinės klasės įskaitoje po pirmosios užduoties užėmė 17-ąją, o Jokūbas Motūza – 21-ąją vietą turnyrinėje lentelėje, Ignas Bitinaitis standartinėje klasėje 10-tas.

Trečiosios varžybų dienos pratimas dėl nepalankių oro sąlygų buvo atšauktas, todėl dieną sklandytojai sportininkai praleido lankydamiesi gražiausiose Prienų bei Birštono vietovėse, Nemuno kilpų regioniniame parke.

Kol kas varžybų lentelėje įrašytas tik vienas pratimas, kad varžybos būtų laikomos įvykusiomis, reikalinga atlikti keturias užduotis. 

Europos jaunimo sklandymo čempionatas tęsis iki liepos 24 dienos.