Pasaulio jaunimo sklandymo čempionate Pociūnuose – ir pramogos žiūrovams

Liko vos savaitė iki Pasaulio jaunimo skandymo čempionato pradžios liepos 29 d. Pociūnų aerodrome.

Liepos 21 d. netoli Nemuno įsikūrusiame Pociūnų aerodrome (Prienų r.) surengta čempionato spaudos konferencija, kurioje dalyvavę organizatoriai ir dalyviai pasidalino savo nuotaikomis ir darbais, papasakojo, kas laukia žiūrovų čempionato metu.

Lietuvos komanda

Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas Pociūnuose vyks liepos 29 – rugpjūčio 13 d. Dvi savaites truksiančiose sklandymo varžybose dalyvaus 72 sklandytojai iki 25 metų iš 18 pasaulio valstybių. Lietuvos vardą čempionate gins 6 Lietuvos sklandymo rinktinės nariai: Ignas Bitinaitis, Joris Vainius, Ringaudas Kikalas, Laurynas Šupinys, Jokūbas Motūza ir Martynas Liutkevičius. 

Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas Vytautas Sabeckis.

Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas ir daugkartinis pasaulinio lygio sklandymo varžybų organizatorius Vytautas Sabeckis džiaugėsi, jog tarptautinės varžybos Lietuvoje bus surengtos jau 8-ąjį kartą. 

„Turime puikų aerodromą ir infrastruktūrą. Mes galime priimti virš 120 sklandytojų – tai limitas pagal tarptautinės sklandymo federacijos (IGC) taisykles. Puiki klubo komanda moka daryti tokius renginius. 2001 metais Pociūnuose buvo surengtas pirmasis pasaulio moterų sklandymo čempionatas, o po to beveik kas dveji metai čia vyko Europos arba Pasaulio sklandymo čempionatai“. 
V. Sabeckis prisipažino, kad likusios dienos iki čempionato yra pačios sunkiausios, nes reikia tarsi „išjudinti visą traukinį“.

Lietuvos sklandymo rinktinės kapitonas Darius Liaugaudas.

Sklandymas – intelektualus sportas

Darius Liaugaudas, Lietuvos sklandymo rinktinės kapitonas, teigė, jog pagrindinis jo darbas bus paruošti pilotus taip, kad jie mažiau jaustų stresą ir ypač svarbu – radijo ryšiu suteikti informaciją, kurios jie negali žinoti bei matyti būdami sklandytuve. 
„Tai reiškia – stebėti metereologinę situaciją, palydovines nuotraukas, analizuoti jas ir sekti lietų radaro pagalba“, – paaiškino D. Liaugaudas ir pridūrė: „Sklandymas – tai ne raumenų, o intelektualus sportas, tai lyg šachmatai danguje su kitais skrendančiais ir oro sąlygomis, lietumi. Reikia išlaviruoti, rasti kelią tarp debesų ir lietaus šuorų“.

Lietuvos jaunimo sklandymo rinktinės narys I. Bitinaitis teigė, jog svarbiausia – daug skraidyti ir dalyvauti Lietuvos varžybose. Drauge su kitais rinktinės nariais J. Vainiumi, R. Kikalu, M. Liutkevičiumi ir J. Motūza jis šiuo metu dalyvauja Zenono Brazausko taurės sklandymo varžybose Paluknio aerodrome.

Pramogos žiūrovams

Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas yra atviras visiems, norintiems dieną ar savaitgalį praleisti didžiausiame ir viename gražiausių mažosios aviacijos aerodromų Lietuvoje, Pociūnuose. Sklandytuvai esant geroms oro sąlygoms kils kiekvieną dieną apie 12 val., o leisis apie 17 val. Vienu metu į dangų bus keliama apie 10 sklandytuvų, o visiems pakilus virš aerodromo danguje bus galima matyti net 72 ratu besisukančius bemotorius aparatus.

Be įspūdingų vaizdų sklandytuvams kylant ir leidžiantis, čempionato organizatoriai žiūrovams yra parengę ir daugiau pramogų. Rugpjūčio 5 d. ryte žiūrovai bus kviečiami dalyvauti ekskursijoje ne tik po aerodromą, bus galima užsukti į sklandytuvų gamyklą „Sportinė aviacija ir Ko“ ir pamatyti, kaip statomi aukštos kokybės lietuviški sklandytuvai. Mažai kas žino, jog Lietuva yra viena iš 6 pasaulio valstybių, kuriose yra gaminami sklandytuvai (kitos šalys: Vokietija, Pietų Afrikos Respublika, Čekijos Respublika, Slovėnija ir Lenkija).

Žiūrovams bus skirta ir aviacinė bei muzikinės programos. Finišavus čempionato dalyviams, aerodrome vyks žmonių skraidinimai, bus galima išbandyti „FLY VR“ skrydžio simuliatorių. Vakare nuo 20 val. žiūrovų lauks muzikinė „Pažaislio muzikos festivalio“ programa. Atlikėja Vilija Matačiūnaitė drauge su Kauno bigbendu atliks daininkės Natalie Cole dainas.

Manto Jankaus (Aviacijos pasaulis) nuotraukos