Donatas Paužuolis – pasaulio čempionas!

2023 m. kovo 19-25 d. Jonavos sporto arenoje vyko 2023 FAI F3P uždarų patalpų akrobatinių aviamodelių pasaulio čempionatas. Lietuvos atstovas Donatas Paužuolis iškovojo du – aukso ir sidabro medalius. Čempionate pilotai iš 13 pasaulio valstybių (Austrijos, Belgijos, Čekijos, Estijos, Graikijos, Japonijos, Kanados, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų, Prancūzijos, Šveicarijos, Vokietijos) varžėsi pilotažo ir skrydžių pagal klasėse.

32 pilotai pilotažo klasėje suskrido keturis preliminarius turus, 10 geriausiųjų varžėsi finaluose (skrido tris finalinius turus). Susumavus rezultatus paaiškėjo pilotažo klasės nugalėtojai. Suaugusiųjų kategorijoje pirmą vietą iškovojo Austrijos atstovas Gernot Bruckmann (3156.37), antrą – Lietuvos atstovas Donatas Paužuolis (3122.43), trečią – Prancūzijos atstovas Jeffrey Durochat (2942.47). Jaunių įskaitoje pirmą vietą užėmė Arnaud Maerte (2935.55, Prancūzija), antrą – Caspar Halim (2791.30, Vokietija), trečią – Radek Rája (2754.07, Čekija). Susumavus individualios įskaitos rezultatus, komandinėje įskaitoje pirmą vietą užėmė Prancūzijos komanda, antrą – Austrijos, trečią – Šveicarijos.

Skrydžių pagal muziką klasėje keturiuose preliminariuose turuose varžėsi 21 pilotas. 10 geriausiųjų pateko į finalus. Keturiuose finaliniuose turuose kiekvienas iš pilotų turėjo suskirsti po dvi skirtingas programas dviem teisėjų panelėms. Pirmą vietą suaugusiųjų kategorijoje iškovojo Donatas Paužuolis (2077.01, Lietuva), antrą - Gernot Bruckmann (2058.07, Austrija) , trečią Jeffrey Durochat (2022.80, Prancūzija). Jaunių kategorijoje aukso medaliu pasipuošė Lucas Poncet (2603.84, Prancūzija), sidabro Jacub Muranowich (2591.28, Lenkija), Caspar Halim (2489.65, Vokietija), bronzos.

Aukso medaliu pasaulio čempionate apdovanota ir vienintelė pilotė mergina čempionate, atstovavusi Lietuvai – Nelija Prapuolenaitytė (Zarasai).

Lietuvai čempionate atstovavo 6 pilotų komanda. Paulius Raupys iškovojo 16 vietą pilotažo klasėje, Mindaugas Grimalis – 19 vietą skrydžių pagal muziką klasėje. Trims jauniams tai buvo pirmosios tokio lygmens varžybos. Donatas Vaitkus (Zarasai) bendroje pilotažo klasės įskaitoje užėmė 28 vietą, Tautvydas Čefonovas – 30 vietą, Nelija Prapuolenaitytė varžėsi skrydžių pagal muziką klasėje ir bendroje įskaitoje užėmė 21 vietą.

Čempionato metu taip pat pagerintas Lietuvos rekordas – masiškiausias akrobatinių aviamodelių skraidinimas – 34 aviamodeliai išlaikyti ore vienu metu ilgiau nei 30 s.