Sidabro medalis lietuvio kišenėje Europos akrobatinio skraidymo čempionate

Lietuvis Džiugas Kačanauskas, nustebindamas visus Europos akrobatinio skraidymo čempionato dalyvius, šovė į priekį. Pilotas atlikdamas trečiąjį, nežinomo komplekso pratimą iškovojo sidabro medalį, į priekį praleido tik čempionato šeimininką – rumuną Vlad – Aleksandru Popescu.

Pirmosiomis čempionato dienomis po privalomosios „Free Known“ programos atrodė, kad pirmąsias vietas lietuviui D. Kačanauskui teks tik susapnuoti. Mat, po šio komplekso atlikimo teisėjai lietuvį įvertino tokiu rezultatu, kad jis turėjo tenkintis 15-a vieta tarp visų 30 dalyvių. O štai jo kolega Igoris Lobanovas vos per plauką liko be apdovanojimų – bronzos medalio, kurį iškovojo vos kelių taškų persvara rumunas Dan Stefanescu.

Prioritetas buvo atlikti figūras tiksliai, jas pademonstruoti reikiamoje vietoje, reikiamu laiku. Tačiau siekiant konkuruoti su pažangesne technika, turinčia pranašumo vertinimų metu, teko skristi dar agresyviau, figūrose traukti stipriau, stumti stipriau, skristi greičiau.

Po privalomosios programos abu lietuviai teigė, kad buvo nustebę pelnytomis vietomis. Pasak Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinės piloto I. Lobanovo, varžybose pilotavusio „XA-42“ lėktuvą, jis pirmąjį kompleksą stengėsi atlikti aštriai ir greitai skrisdamas.

„Pamatęs rezultatus tikrai nustebau, kad teisėjai skyrė aukštą vietą. Galvojau bus prasčiau, nes ir treneris davė pastabų, kad kai kurias figūras atlikau per greitai. Tačiau, matyt, teisėjams patinka greitis ir gal dėlto galėjau džiaugtis tokiu geru rezultatu. Atrodo, Džiugas viską kaip ir gerai atliko pirmajame pratime, bet jo lėktuvas, kiek lėtesnis, lyginant su kitų dalyvių. Tad nelabai suprantame, kodėl jis gavo tokį prastą įvertinimą“, - teigė Igoris Lobanovas.

Tačiau pirmas, kiek prastesnis įvertinimas, lietuvio D. Kačanausko neišmušė iš pusiausvyros. Džiugas, varžybose pilotavęs „Sukhoi 26M“, vis gerino savo rezultatus, kol galiausiai bendroje įskaitoje prasibrovė į dešimtuką. O atliekant priešpaskutinį 3-iąjį pratimą nušluostė nosį prancūzui Tommy Douillard, kuris bendroje įskaitoje kovojo dėl prizinių vietų. Prancūzas liko trečias, o lietuvis laimėjo sidabro medalį.

„Skridau antru numeriu. Tokia pozicija nėra palanki varžybų metu ir kelti didelius lūkesčius yra sunku. Be to, prieš tai buvusiuose pratimuose mano rezultatai nebuvo aukšti, atliktos programos teisėjams kažkuo neįtiko. Dėl to iš esmės strategijos skrydžio metu nekeičiau. Prioritetas buvo atlikti figūras tiksliai, jas pademonstruoti reikiamoje vietoje, reikiamu laiku. Tačiau siekiant konkuruoti su pažangesne technika, turinčia pranašumo vertinimų metu, teko skristi dar agresyviau, figūrose traukti stipriau, stumti stipriau, skirsti greičiau. Turbūt tas ir lėmė aukštą rezultatą“, - po rezultatų paskelbimo sakė Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinės atstovas D. Kačanauskas.
Sportininkui antrino jo treneris Eltonas Meleckis, jog antrasis burtu keliu gautas skrydžio numeris tarsi nieko gero nežadėjo.

„Belieka tik pasidžiaugti, kad Bukarešto padangėje Džiugo skrydis suskambėjo, padarė įspūdį ir mums, komandos nariams, ir tuo pačių teisėjams. Tad labai džiaugiamės pagaliau iškovoję sidabrinį medalį.“, – sakė Lietuvos rinktinės, Vilniaus Dariaus ir Girėno aeroklubo ir „Iron Wolf Aerobatics“ komandos pilotus treniruojantis akrobatinio skraidymo profesionalas E. Meleckis.

Paskutinę Europos akrobatinio skraidymo čempionato diena, išaiškėjo kam atiteko Europos čempiono titulas. Pirma vieta:  Vlad-Alexandru POPESCU (Rumunija), antra vieta: Dan STEFANESCU (Rumunija), trečia vieta: Fanny VIALLARD (Prancūzija). Visi ant čempionų pakilos lipę lakūnai varžybose skrido „Extra 330SC“ lėktuvais. Lietuvių rezultatai bendroje dalyvių įskaitoje atrodė taip: Džiugas Kačanauskas liko 5-as, Igoris Lobanovas 22-as.

Galutiniai čempionato dalyvių rezultatai