Vilniaus oro uoste veikiantis VIP terminalas: paklausa auga rekordiniais tempais

Dar 2020 metais atidarytame, naujajame Vilniaus oro uosto VIP terminale 2021 metų pirmąjį ketvirtį fiksuojami rekordiniai paklausos augimo tempai. Per pirmuosius tris 2021 metų mėnesius VIP terminalo paslaugomis naudojosi ir keliavo 777 privatūs keleiviai, tai yra beveik tris kartus daugiau keleivių nei praėjusių metų (buvo 261) ir du kartus daugiau nei rekordiniais aviacijai 2019 metų (buvo 319) atitinkamais laikotarpiais.

Pasak Lietuvos oro uostų Komercijos departamento direktoriaus Justino Stepšio, viena iš daugelio priežasčių, kodėl šios paslaugos patrauklumas augo būtent pandeminiu laikotarpiu – keliaujantieji pageidauja daugiau privatumo, greičio ir mažiau kontaktų su kitais keliautojais.

„Stebime, kad VIP terminalo paklausos augimas Vilniaus oro uoste sutampa su tendencijomis tarptautinėje aviacijoje – skirtingose šalyse atliktų tyrimų duomenimis, būtent VIP paslaugos tampa patrauklesnės, nes jos padeda geriau užtikrinti socialinę distanciją, keliautojai jaučiasi saugiau naudodamiesi privačiomis erdvėmis ir paslaugomis. Žinoma, paklausa auga ir dėl kritusio bendro pasiekiamumo reguliariais skrydžiais. Galintys sau leisti keliauti privačiais orlaiviais - rinkosi skristi tiesiogiai tam, kad išvengtų persėdimų ir ilgo laukimo oro uostuose“, - sako J. Stepšys.

VIP terminalo pastatas Vilniaus oro uoste.

Primenama, kad Vilniaus oro uoste veikiantis VIP terminalo pastatas kartu su konferencijų centru (antrame aukšte) buvo atidarytas dar 2020 metais – įrengtas ne tik daugiafunkcinis VIP terminalas su konferencijų centru, bet automobilių aikštelės, atskiri privažiavimai, įdiegti kiti infrastruktūros sprendimai, skirti užtikrinti patogumą ir privatumą keleiviams ar renginių dalyviams šiame pastate.

VIP paslaugos prieinamos visiems

Kaip teigia J.Stepšys, sprendimas pastatyti aukštesnio kokybinio lygio VIP terminalą – tikrai pateisino lūkesčius.

„Vis dar gajus mitas, kad naudotis šio terminalo paslaugomis gali išimtinai tik valstybės vadovai ar oficialūs šalies svečiai, monarchai, prezidentai, tačiau tai tik dalis šio terminalo auditorijos. Pradėti kelionę ar ją užbaigti atskridus šiame atskirame terminale gali bet kuris, individualumo ar dar patogesnės keliavimo patirties pageidaujantis klientas. VIP terminalo paslaugos prieinamos visiems, nesvarbu, ar tai jūsų povestuvinė kelionė, ar gimtadienio staigmena jūsų įmonės darbuotojui, vykstant į komandiruotę.“, - teigia J. Stepšys.

Sumokėjus vienkartinį mokestį, VIP terminalo svečiams užregistruojamas bagažas, atliekama privati aviacijos saugumo patikra, muitinės ir pasienio kontrolės procedūros. VIP keleivis gali nemokamai mėgautis gaiviaisiais ir karštaisiais gėrimais, užkandžiais, skaityti naujausią lietuvišką ir užsienio spaudą, naudotis biuro paslaugomis - kompiuterio darbo vieta, kopijavimo, spausdinimo paslaugomis, interneto prieiga bei privačiu pasitarimų kambariu su vaizdu į peroną. Keliaujant į orlaivį jam skiriamas atskiras transportas arba klientui pageidaujant galima vykti iki orlaivio ir asmeniniu automobiliu su oro uosto personalo palyda. Analogiškos apimties paslaugos suteikiamos ir atvykstantiems keleiviams.

VIP terminalo paslaugas Vilniaus oro uoste galima užsisakyti elektroniniu būdu arba telefonu ne vėliau kaip prieš 48 val. iki numatyto išskridimo ar atskridimo laiko, siūlomi taip pat ir dovanų kuponai. Skrydis per VIP terminalą vienam žmogui kainuos 230 eurų, antram kartu keliaujančiam asmeniui bus taikoma mažesnė – 110 eurų kaina.