Renginiai
Renginiai
sausio 31 (iki kovo 17)
Ateities skraidantys aparatai
Turbūt fantazavai apie skrydžius ir bandei pasigaminti popierinį lėktuvėlį? O jei domėjaisi ir įvairių aviacijai nusipelniusių žmonių darbais, tikriausiai žinai, kiek idėjų mena ir saugo popierius…

Skraidančių aparatų – pirmųjų oro balionų, sklandytuvų – aušroje vyko daug kūrybinių bandymų. Mintis guldavo į brėžinius, jie būdavo perkeliami į medžio ir audinio modelius, o paskui juos pilotuodavo tikri drąsuoliai...
Šiais laikais modelius projektuoti, tobulinti labai padeda kompiuteris. Šiuolaikinis skraidantis aparatas, atitinkantis griežčiausius saugos reikalavimus, iš naujausių, itin lengvų ir atsparių medžiagų gaminamas tik po daugybės virtualių bandymų.

Modernūs akrobatiniai lėktuvai išvysto ir 400 km per valandą greitį, gali suktis ir vartytis ore, – jie gali tai, dėl ko sunkūs, nepaslankūs senieji aparatai būtų paprasčiausiai subyrėję ore. Naujausių modelių balionai ne kybo virš smalsuolių, o plaukia per plačiąsias padanges aplink Žemę. Žaisliniai sklandytuvėliai tapo įvairiausių formų ir dydžių dronais. Medieną pakeitusios itin lengvos, subalansuotos medžiagos pakėlė lėktuvus neįsivaizduojamai aukščiau ir suteikė galingus sparnus tikrąja prasme.

Kiekviena karta aviacijos pionierių žinias ir idėjas papildo, tobulina technologijas.

Taigi, kokia aviacijos ateitis? Panašu, kad vienintelė riba – kūrėjų fantazija. Tad metas pasitelkti savąją! Dabar pat imk mėgstamą kūrybos priemonę (kreideles, pieštukus, dažus ar kita) ir parodyk, kaip įsivaizduoji ateities skraidančius aparatus. Pasidalink savo mintimis apie tai, kaip žmonijos aistra skraidyti užvaldo erdves!

Nuostatai: http://gofile.me/3yg0c/vYSCK6yRq , http://gofile.me/3yg0c/pwnNqKMTq
Kategorija