PRENUMERATA

Savaitgalį Kyviškėse varžysis dangaus akrobatai

2014 m. liepos 17 d.

Šį savaitgalį Kyviškių aerodrome lėktuvų sparnais dangų pjaustys geriausi Lietuvos akrobatinio skraidymo pilotai. Vilniaus rajone vyks 43-iosios šalies pirmenybės. Tarp būrio vyrų varžysis ir moteris. Dėl pergalės lakūnai akrobatai varžysis trijose programose – privalomoje, laisvojoje ir nežinomoje. Tuo pat metu bus rengiamos ir pereinamosios Antano Gustaičio aviacijos instituto taurės varžybos mažiau patyrusiems lakūnams pagal paprastesnę programą, kuriose turėtų dalyvauti 5 pilotai. Apie artėjančias varžybas mintimis pasidalino daugkartinis Lietuvos akrobatinio skraidymo čempionas Eltonas Meleckis, po metų pertraukos sieksiantis susigrąžinti geriausio Lietuvos piloto titulą.

Skaityti daugiau...

Rašytojo parašas ne tik literatūroje, bet ir padangėje

„Aviacijos pasaulis“

2014 m. gegužė

Šiandien jau galime tikėtis gatvėje sutikti vilnietį, žinantį garsaus rašytojo ir lakūno Romaino Gary vardą. Jo skraidymo kortelėse buvo rašoma „lithuanien“, prancūzų enciklopedijose jis – lietuvių rašytojas, tapęs prancūzu. Šiais metais švenčiame žymios asmenybės gimimo 100-metį.

Skaityti daugiau...

Lakūnai Aleksandravičiai suglaudė sparnus

Balandžio 19 d. nelaimė ore tykojo bendrovės „Vilniaus baldai“ vadovo, piloto Daliaus Aleksandravičiaus ir jo vienuolikmečio sūnaus. Iš Paluknio aerodromo pavakarę pakilę ultralengvuoju lėktuvu VL-3 nedidelio apžvalginio skrydžio, jie atgal nebesugrįžo. Lėktuvo paieškos buvo pradėtos tą patį vakarą, bet tik kitos dienos ankstyvą rytą orlaivis buvo rastas nukritęs tarp medžių. Medikų pagalbos žmonėms jau neprireikė.

Skaityti daugiau...

Avionika. Pirma dalis: lėktuvų valdymas ir valdymo parametrai

 

Lietuvos aeroklubo prezidentu antrai kadencijai išrinktas Jonas Mažintas

2014 m. kovo 18 d. / Naujienų pranešimas

Eilinėje Lietuvos aeroklubo ataskaitinėje rinkiminėje konferencijoje antrajai iš eilės prezidento kadencijai išrinktas Jonas Mažintas.

Aviatorius Jonas Mažintas (66 m.) antrą kartą iš eilės dviejų metų kadencijai tapo didžiausios Lietuvos aviatorių organizacijos prezidentu. Kovo 15 dieną buvo iškeltas vienintelis kandidatas į prezidento postą ir išrinktas atviru balsavimu. Konferencija vyko Birštone, joje dalyvavo apie 100 aviacijos sporto aistruolių.

Skaityti daugiau...